Przeziębienie w ciąży – czy jest groźne?

Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety, a także w życiu przyszłego taty. To właśnie w tym czasie para planuje wspólną przyszłość, zastanawiają się kim zostanie ich dziecko, jakie ubranka trzeba mu kupić, a także planują jak urządzić pokój dla malucha. Jednak wraz z pojawieniem się ciąży, pojawia się także sporo obaw i wątpliwości. Przyszłe mamy bacznie obserwują swój organizm i zastanawiają się czy wszystkie zachodzące w nim zmiany są pożądane i odpowiednie.

Dużo pytań sprawia zawsze temat przeziębienia. Czy przeziębienie w ciąży czy szkodzi dziecku, jak przebiega przeziębienie w pierwszym trymestrze ciąży, czy przeziębienie w 9 miesiącu ciąży może przeszkodzić w porodzie? Jaki syrop na przeziębienie w ciąży będzie najlepszy i czy czosnek w ciąży na przeziębienie jest dobrym pomysłem? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym artykule.

Musisz pamiętać o tym że ciąża że nie jest żadnym immunitetem chroniącym Cię przed chorobami. Tak samo jak przedtem możesz zapaść na różne choroby takie jak przeziębienie w pierwszych tygodniach ciąży czy przeziębienie we wczesnej ciąży. Jednak nie każde przeziębienie musi oznaczać  poważne dla Ciebie lub dla Twojego malucha.

Co na przeziębienie w ciąży?

Jeżeli jednak przydarzyło Ci się że przeziębiłaś się w ciąży to nie ma powodu do wpadania w panikę. Przeziębienie na początku ciąży nie musi oznaczać jeszcze nic poważnego. Musisz jednak pamiętać że będąc w stanie błogosławionym nie możesz przyjmować niektórych leków bądź tabletek. Dlatego zamiast działać na własną rękę powinnaś udać się do swojego lekarza rodzinnego, lub do prowadzącej Cię pani ginekolog – te osoby są najbardziej kompetentne i ich szeroka wiedza, pozwoli przepisać ci bezpieczne dla ciąży i maluszka lekarstwa.

Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży

Są także domowe sposoby na przeziębienie w ciąży, jednak nie są to jakieś specjalne zabiegi. Podczas przeziębienia powinnaś dużo wypoczywać, unikać wychłodzenia organizmu oraz przebywania w pomieszczeniach, w których panuje przeciąg. Nie powinnaś także wychodzić na dwór. Powinnaś także pić dużo wody, dzięki czemu Twój organizm będzie odpowiednio nawodniony i będzie znacznie lepiej funkcjonował i szybciej poradzi sobie z chorobą. W aptekach oraz sklepach zielarskich dostępne są także różnego rodzaju naturalne środki (jak np. zioła) które mogą pomóc na przeziębienie w ciąży jednak pamiętaj aby zażywać je jedynie po konsultacji z lekarzem, bądź farmaceutą – są to osoby o odpowiedniej wiedzy, które będą w stanie doradzić Ci najlepszy produkt, który nie tylko pomoże przy przeziębieniu, ale będzie także bezpieczny dla ciąży.

Przeziębienie w ciąży skutki

Samo przeziębienie w ciąży nie powinno mieć negatywnych skutków na życie płodu. Największym zagrożeniem mogą okazać się przyjmowane leki, bądź pojawiająca się podczas przeziębienia gorączka. Dlatego najlepiej jeżeli swój stan zdrowia skonsultujesz z lekarzem, który doradzi Ci odpowiednią kurację oraz przepisze stosowne, bezpieczne dla ciąży leki.

Powiązane wpisy

Kaszel po zapaleniu oskrzeli – jak długo? Zazwyczaj wydaje nam się, że jeśli wyleczymy chorobę, główne źródło naszych problemów, to wszystkie inne dolegliwości, które są z nią związane, także ...
Zapalenie oskrzeli – przyczyny, objawy oraz dostęp... Zapalenie oskrzeli jest to choroba wywoływana przez dwa czynniki. Większość z nich bo aż około dziewięćdziesiąt procent przypadków wywoływana jest prz...
Szkarlatyna – jak ją rozpoznać i leczyć Szkarlatyna co to za choroba? Szkarlatyna inaczej nazywa jest płonicą. Na tę chorobę, zapadają głównie dzieci w wieku przedszkolnym. Choroba ta wywoł...
Zapalenie zatok a alergia – czy to się łączy... Jeżeli cierpimy na alergię, a już tym bardziej jest to alergia wziewna, czyli na różne pyłki unoszące się w powietrzu, to musimy się liczyć z tym, że ...