Przeziębienie w ciąży – czy jest groźne?

Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety, a także w życiu przyszłego taty. To właśnie w tym czasie para planuje wspólną przyszłość, zastanawiają się kim zostanie ich dziecko, jakie ubranka trzeba mu kupić, a także planują jak urządzić pokój dla malucha. Jednak wraz z pojawieniem się ciąży, pojawia się także sporo obaw i wątpliwości. Przyszłe mamy bacznie obserwują swój organizm i zastanawiają się czy wszystkie zachodzące w nim zmiany są pożądane i odpowiednie.

Dużo pytań sprawia zawsze temat przeziębienia. Czy przeziębienie w ciąży czy szkodzi dziecku, jak przebiega przeziębienie w pierwszym trymestrze ciąży, czy przeziębienie w 9 miesiącu ciąży może przeszkodzić w porodzie? Jaki syrop na przeziębienie w ciąży będzie najlepszy i czy czosnek w ciąży na przeziębienie jest dobrym pomysłem? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym artykule.

Musisz pamiętać o tym że ciąża że nie jest żadnym immunitetem chroniącym Cię przed chorobami. Tak samo jak przedtem możesz zapaść na różne choroby takie jak przeziębienie w pierwszych tygodniach ciąży czy przeziębienie we wczesnej ciąży. Jednak nie każde przeziębienie musi oznaczać  poważne dla Ciebie lub dla Twojego malucha.

Co na przeziębienie w ciąży?

Jeżeli jednak przydarzyło Ci się że przeziębiłaś się w ciąży to nie ma powodu do wpadania w panikę. Przeziębienie na początku ciąży nie musi oznaczać jeszcze nic poważnego. Musisz jednak pamiętać że będąc w stanie błogosławionym nie możesz przyjmować niektórych leków bądź tabletek. Dlatego zamiast działać na własną rękę powinnaś udać się do swojego lekarza rodzinnego, lub do prowadzącej Cię pani ginekolog – te osoby są najbardziej kompetentne i ich szeroka wiedza, pozwoli przepisać ci bezpieczne dla ciąży i maluszka lekarstwa.

Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży

Są także domowe sposoby na przeziębienie w ciąży, jednak nie są to jakieś specjalne zabiegi. Podczas przeziębienia powinnaś dużo wypoczywać, unikać wychłodzenia organizmu oraz przebywania w pomieszczeniach, w których panuje przeciąg. Nie powinnaś także wychodzić na dwór. Powinnaś także pić dużo wody, dzięki czemu Twój organizm będzie odpowiednio nawodniony i będzie znacznie lepiej funkcjonował i szybciej poradzi sobie z chorobą. W aptekach oraz sklepach zielarskich dostępne są także różnego rodzaju naturalne środki (jak np. zioła) które mogą pomóc na przeziębienie w ciąży jednak pamiętaj aby zażywać je jedynie po konsultacji z lekarzem, bądź farmaceutą – są to osoby o odpowiedniej wiedzy, które będą w stanie doradzić Ci najlepszy produkt, który nie tylko pomoże przy przeziębieniu, ale będzie także bezpieczny dla ciąży.

Przeziębienie w ciąży skutki

Samo przeziębienie w ciąży nie powinno mieć negatywnych skutków na życie płodu. Największym zagrożeniem mogą okazać się przyjmowane leki, bądź pojawiająca się podczas przeziębienia gorączka. Dlatego najlepiej jeżeli swój stan zdrowia skonsultujesz z lekarzem, który doradzi Ci odpowiednią kurację oraz przepisze stosowne, bezpieczne dla ciąży leki.

Powiązane wpisy

Choroby zakaźne – czy wiemy czym jest różyczka?... Jeżeli mamy małe dziecko, to z pewnością czekamy na moment, kiedy okaże się, że zacznie ono chorować na zakaźne choroby wieku dziecięcego. Z jednej st...
Gorączka w ciąży – kiedy oznacza coś niepokojącego... Ciąża zawsze jest stanem wyjątkowym dla ciebie oraz twojego organizmu, a co za tym idzie, również temperatura ciała może się wahać i być zależna od na...
Szkarlatyna pierwsze objawy jakie daje? Niektóre choroby dają bardzo zbliżone do siebie objawy, co powoduje, że nie zawsze mamy pewność, czy już powinniśmy udać się do lekarza, czy możemy na...
Choroby zakaźne – jak sobie radzić z przeziębienie... Zazwyczaj gdy myślimy o chorobie zakaźnej, to myślimy o odrze czy różyczce. Znacznie rzadziej przychodzi nam tutaj na myśl zwykłe przeziębienie, bo wy...