Kaszel po zapaleniu oskrzeli – jak długo?

kaszel-po-zapaleniu-oskrzeli-jak-dlugo

Zazwyczaj wydaje nam się, że jeśli wyleczymy chorobę, główne źródło naszych problemów, to wszystkie inne dolegliwości, które są z nią związane, także od razu powinny nam przejść. Niestety, czasami jest tak, że chociaż usuniemy główne źródło naszych problemów zdrowotnych, to i tak jeszcze przez długi czas musimy się męczyć z jakimiś skutkami tej choroby, ponieważ organizm potrzebuje trochę czasu, aby dojść do pełni sił.

Kaszel w zapaleniu oskrzeli trwa dość długo

Jeżeli zostanie u nas zdiagnozowane zapalenie oskrzeli, to koniecznie musimy się nastawić na odpoczynek. Nie ma szansy, abyśmy chodzili do pracy, bo nie dość, że będziemy zarażać innych, to jeszcze będziemy dodatkowo osłabiali organizm, co może doprowadzić do dalszych powikłań. Nie mniej, trzeba wiedzieć, że nawet gdy już wyzdrowiejemy, to i tak kaszel po zapaleniu oskrzeli może się utrzymywać przez kilka tygodni, a my nie powinniśmy go w żaden sposób hamować.

Kaszel po zapaleniu oskrzeli jest konieczny

Jeśli przeszliśmy zapalenie oskrzeli, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w naszych oskrzelach i płucach zalegała i nadal zalega wydzielina, która musi być z nich usunięta. Dlatego tak ważny jest kaszel po zapaleniu oskrzeli, bo pomaga on właśnie usunąć tą wydzielinę i do końca wyzdrowieć. To właśnie powoduje, że nie możemy się tutaj hamować podczas kaszlu, bo im bardziej będziemy kaszleć, im silniej to będziemy robić, tym większa jest szansa, że faktycznie uda nam się tą wydzielin usunąć. Dlatego też, może się okazać, że lekarz przepisze nam tutaj leki rozrzedzające wydzielinę i pomagające w jej odkrztuszaniu.

Zapalenie oskrzeli kaszel ma suchy i męczący

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli będziemy chorowali na zapalenie oskrzeli kaszel będzie suchy i męczący, a to będzie powodowało dodatkowe osłabienie organizmu. Dlatego też, tak ważne jest to, aby przyjmować wszystkie leki, które będziemy mieli przepisane przez lekarza, a już tym bardziej powinniśmy przyjmować takie, które będą nam umożliwiały prawidłowe odkaszlnięcie zalegającej wydzieliny.

Jeśli taki kaszel w zapaleniu oskrzeli będzie nam bardzo przeszkadzał, to można próbować wykonywać inhalacje na kaszel, które dodatkowo będą rozrzedzały wydzielinę i umożliwiały jej odpowiednie odkaszlnięcie. Wówczas też będziemy mieli pewność, że znacznie łatwiej będzie nam się kaszlało, a więc może się też okazać, że taki kaszel będzie dla nas mniej męczący.

Warto wiedzieć, że kaszel po zapaleniu oskrzeli może się utrzymywać nawet przez 3 tygodnie, ale to nie będzie oznaczało niczego złego. Po prostu nasz organizm musi się pozbyć całej zalegającej w nim wydzieliny, a mocne odkaszlnięcie będzie do tego najlepszym sposobem.

Nie mniej, warto też przez ten czas bardziej się oszczędzać i unikać forsownych działań, tak aby niepotrzebnie dodatkowo nie obciążać i tak już osłabionego chorobą organizmu. Wówczas też łatwiej będzie nam powrócić do normalnej formy i zwyczajnych obowiązków. Im bardziej będziemy na siebie uważać, im mniej się będziemy forsować, tym szybciej wrócimy do pełni zdrowia.